KKTC’ de her geçen gün popülaritesini artmakta ve gelişmekte olan yüzme sporu, CIU Arena’nın hijyenik ve olimpik standartlara sahip ısıtmalı olan yarı olimpik (25m) kapalı yüzme havuzunda , her yaş kategorisine uygun yüzme dersleri yıl boyunca verilir. Eğlenirken kilo vermek ve formda kalmak isteyenlerin tercihi olan spinning, pilates, zumba ve kangoo jumps gibi trend stüdyo dersleri yapılır. Hobi meraklıları için de vals, topuklu ile dans, rumba hip-hop ve latin dans kursları verilir. Fitness alanında uzman eğitmenler ve beslenme uzmanları ile kişiye özel çalışma programları ve yüksek motivasyonla bireyler fiziksel formunu, adanın en büyük spor kompleksi olan CIU Arena’nın ferah bir ortamında en üst noktaya taşıyabilirler. Kompleks haftanın yedi günü öğrencilere ve halka hizmet verir.

UKÜ Arena Kapalı Spor Salonu

Kapalı Spor Salonu

Avrupa standartlarının üzerinde bir kaliteye sahip olan kapalı spor salonu tüm sporseverlerin profesyonel bir şekilde spor yapmalarını sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. 1540 izleyici kapasiteli salonun zeminde kullanılan özel parke, sporcularda uzun dönemde oluşabilecek olan sakatlıkları önleyecek yapıya sahiptir.

Kapalı Yüzme Havuzu

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun 25*22 metre uzunluğunda, 2.50 metre derinliğinde ve 8 kulvarlı; 191 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzudur. Yüzme, sualtı hokeyi, scuba, senkronize yüzme, su topu gibi branşlarda her türlü yarışma ve organizasyona uygundur.

UKÜ Arena Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Fitness Salonu

CIU Arena’nın 780 m2 kapalı alana sahip fitness merkezinde ileri teknoloji ve tam donanımlı fitness ve kardiyo ekipmanları yer almaktadır. İki adet spinning, pilates, yoga, aerobic ve buna benzer birçok programın yapılabildiği salon içi stüdyoları mevcuttur.

Tırmanma Duvarı

Tırmanma duvarı, CIU Arena’nın kapalı fitness bölümünde yer alır. Dağcılık veya tırmanma gibi hobileri olan bireylere cevap verebilmek amacı ile tasarlanmış olan tırmanma duvarı, adrenalin duygusunu seven ve spor yaparken keyif almak isteyen herkesin kullanımına açıktır.

ciu-arena-fitness-facilities

Atış Poligonu

Dünya genelinde büyük ilgi toplayan ve KKTC’de gelişmekte olan havalı silah sporu için ise CIU Arena bünyesinde atış poligonu bulunur.

Squash

Dünyanın en hızlı sporları arasında bulunan squash için CIU Arena bünyesinin kapalı alanında özel iki kort bulunur.

UKÜ Arena Spor Atış Poligonu

Dans Alanı

CIU Arena içerisinde tüm dansların yapılabilmesi için özel tasarlanan alan, tüm öğrencilerin ve üyelerin kullanımına açıktır.

Açık Alan Kortları

CIU Arena açık alanda bulunan futbol, basketbol, voleybol ve tenis kortlarının yanı sıra, kum alanda tasarlanan plaj voleybolu, plaj hentbolu ve plaj futbol oyunları gerçekleşebilir.